Główna Radio
Radio "Zielone Dzieciaki"

Radio prowadzone przez Zosię Wojciechowska - czarodziejkę z Mrągowa. ~ Dziękuję PRZYJAŹNI za te słowa. Zapraszam tu wszystkich, którzy wierzą że bliżej natury to bliżej serca a zatem... całego świata. Czekamy na listy od Was

 

 


 Na Zamku w Olsztnie

Serdecznie zapraszamy do udziału w florystycznych spotkaniach
przygotowanych wspólnie z Muzeum Warmii i Mazur na zamku w Olsztynie.

20 SIERPNIA o godzinie 11.00- 13.00 spotykamy się na dziedzińcu Zamku
Olsztyńskiego w Muzeum Warmii i Mazur. Muzeum już po raz drugi wspiera
Akcję Floryści Dzieciom i na czas zajęć wstęp na zamkowy dziedziniec jest bezpłatny
.
Zawitaliśmy już z mazurskimi tematami na odział rehabilitacji w IP CZD Warszawie a teraz spotkamy się w Olsztynie z naszymi dziećmi. Chcemy w ten sposób umilić czas pobytu dzieciom w sierpniowe dni w Olsztynie mieście nazywanym "Zielonym Ogrodem".

Celem spotkania jest propagowanie ekologii przez florystykę jako sztukę układania kwiatów. Warsztaty przez nas prowadzone to zielona forma florystycznej edukacji dla każdego nie mają ograniczeń wiekowych a wstęp jest wony. Zapoznamy dzieci i dorosłych z tajnikami zawodu florysty oraz spróbujemy zaszczepić miłości do kwiatów co w młodym wieku skutkuje pełnym rozwojem emocjonalnym życia dorosłego. W trakcie spotkania opowiemy o mazurskich zwyczajach dożynkowych oraz zaprosimy do wspólnego oddania głosu na Mazury w konkursie Mazury Cud Natury. Liczymy też na ciekawe rozmowy przy warsztatowym stole uczestnikami Collegium Copernicanum i gawędę profesorską o tajemniczych chruścikach żyjących wśród mazurskich i warmińskich roślin. Na Dzieciaki czekają niespodzianki przygotowane przez p. Halinę Ciunel Wiceprzewodniczącą Rady Miasta Olsztyna- opiekuna Akcji w Olsztynie oraz olsztyńską Kawiarnię Moja i jej właściciela Tomasza Derdonia.21 SIERPNIA o godzinie 11.00 spotykamy się zaś przed Muzeum w
Mrągowie.

„Floryści Dzieciom 2011” na Warmii i Mazurach wspiera Portal
Polskich Florystów ForumKwiatowe.pl jako organizator całego
ogólnokrajowego przedsięwzięcia. Partnerem akcji jest sieć wysyłkowa
EuroFlorist. Patronat honorowy nad tą ogólnopolską imprezą objęło
Biuro Kwiatowe Holandia. Patronat medialny: Radio WNET. Organizatorem
Akcji na Warmii i Mazurach oraz na terenie Mrągowa jest Stowarzyszenie
Zielone Dzieci.

Nasze dzieci wykonają dwie kompozycje florystyczne pod okiem florystki
mgr Zofii Wojciechowskiej i dr Katarzyny Ząbek pracownika UWM. Warsztaty
odbędą się z udziałem wolontariuszy. Wykonane prace dzieci zachowają
dla siebie i rodziców, zapewniamy miłą zabawę. Wstęp wolny.


Akcja FLORYŚCI DZIECIOM przebiega POD PATRONATEM RADIA WNET


 
ENEJ dla Zielonych Dzieciaków

Spotykamy się ponownie z zespołem ENEJ po wspólnym energetycznym eko-pikniku w IP CZD  by z Mrągowa pozdrowić Rodaków  ze wschodu :)
najsympatyczniejszych słuchaczy Radio Wnet i Radio  LWÓW.

A Specjalna dedykacja dla polskich dzieci z Syberii  czyli naszych Zielonych Dzieciaków ...rozśpiewali się z mrągowskimi harcerzami...

CZUJ CZUWAJ!

Wszystkim  życzymy
DOBRY DEN !Rozmawiamy z zespołem ENEJ. w Radio Wnet

 

http://www.radiownet.pl/publikacje/enej-dla-zielonych-dzieciakow#/publikacje/enej-dla-zielonych-dzieciakow

 
Wizyta w Kurierze Mrągowskim

Nasze wywiady. Nowości i niespodzianki przygotowane specjalnie na mrągowski Piknik Country w jego jubileuszowym wydaniu.

XXX PIKNIK COUNTRY zaprasza do Mrągowa wielbicieli muzyki country a także na nową piknikową stronę internetową.Serwis gazetowy dla "piknikowców" rozmiłowanych w Mrągowie i pikniku. Wirtualne countrowe piknikowanie już gotowe.Rozmawiamy z Łukaszem Pączkowskim konsultantem redakcyjnym serwisów i tygodników lokalnych oraz Ewą Dolińską- Baczewską.


Specjalne podziękowanie składany na ręce dyrekcji Gazety Olsztyńskiej dla red Ewy Dolińskiej - Baczewskiej za pomoc okazaną w realizacji społecznego projektu "Śladem Ojców- polskie dzieci z Syberii"

 
W RADIU WNET – PROGRAM POMOST

NASZA AUDYCJA! Program Pomost a w nim polskie sprawy ważne dla Rodaków na Syberii. Gościem audycji był dr Sergiusz Leończyk działacz i nasz "radiowy" przyjaciel z Radia Minusińsk nadającego programy dla Polaków mieszkających na Syberii.

Porozmawialiśmy o kresowych sprawach i nadchodzącym Festiwalu Kultury Kresowej w Mrągowie i wielu innych dla nas ważnych tematach.

Program Pomost to budowanie nowej jakości przestrzeni publicznej, w której istotną rolę odgrywają zasady partycypacji społecznej czterech pokoleń Polaków zarówno w kraju jak i na obczyźnie.
Zdając relację z realizacji projektu Śladem Ojców pragniemy pokazać czym może być animacja społeczna.

Połączyliśmy się z Tarnowem jednym z najpiękniejszych miast by podziękować za zaproszenie na Światowe Forum Mediów Polonijnych, którego twórcą jest Pan Stanisław Lis - prezes Małopolskiego Forum Mediów Polonijnych.

Druhna Iza Polonis z ZHP Hufiec Mrągowo- koordynator projektu "Szlakiem Warmii i Mazur" podzieliła się wrażeniami z pożegnań ze swoimi podopiecznymi. Kolonie harcerskie dla polskich dzieci i młodzieży z kresów były wielkim przeżyciem dla naszych Rodaków.

Wiele się działo w audycji...


Wszystkich zapraszamy do nas, do Mrągowa a czynimy to z mieszkańcami i z naszą Panią Burmistrz Otolią Siemieniec.Stowarzyszenie Zielone Dzieci kieruje specjalne podziękowania pod adresem wszystkich naszych
" Zielonych Przyjaciół" za okazaną pomoc w realizacji społecznego projektu "Śladem Ojców- dzieci polskie z Syberii", a w szczególności
firmie TGE
i Panu Grzegorzowi Onichimowskiemu, któremu dzieci za naszym pośrednictwem przyznały honorowy dyplom Stowarzyszenia Zielone Dzieci.


Na koniec dla słuchaczy niespodzianka-
Zielono zapraszamy!
w dniach 16 - 17 lipca w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego w ramach Święta Kwiatów odbędą się liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Motywem przewodnim wszystkich zabaw i konkursów będą kwiaty.

16.07 o godzinie 12.00 odbędą się warsztaty dla dzieci. Będzie to start naszej ogólnopolskiej akcji "Floryści dzieciom". Warsztaty poprowadzi Monika Bębenek.Serdecznie zapraszamy z uśmiechem
od Euroflorist www.euroflorist.plwww.forumKwiatowe.plMuzyka : Pro Musica Antiqua
oraz zespół z Syberii " Czerwone Jagody"
prowadzenie Zofia Wojciechowska
realizator : Piotr Broniatowski
foto: Piotr Broniatowski

 
ZIELONA GALERIA RADIO WNET

MDK jest miejscem odrywania talentów. Mrągowskie dzieciaki i ich prace w Zielonej Galerii Radio Wnet. Życzymy miłych WAKACJI:) Dziękujemy za zaproszenie do udziału w pracach komisji konkursowej.

Wszystkie prace bajkowo kolorowe.

Ocenione przez komisję w składzie:p. Hanna Mrzygłód, p.Barbara Dziewiałtowska-Gintowt, p.Zofia Wojciechowska, która wyróżniła prace w międzyszkolnym konkursie plastycznym "PODWODNA PODRÓŻ". Napłynęło aż 116 prac.

W kategorii 6-8 lat: I miejsce-Zuzanna Kolińska, II miejsce- Wiktoria Leszczyńska, II miejsce- Lidia Wiśniewska z MDK (pracownia plastyczna), wyróżnienia: Julita Widuto, Kacper Tyryłło, Roksana Leśniak z Przedszkola stokrotka,  Katarzyna Białowąs ze Świetlicy "Bratek", Natalia Świastak i  Wrronika Ratkowska z MDK (pracownia plastyczna) oraz Agnieszxka Stolarczyk, Oliwia Chojnacka, Wiktoria Chojnicka z MDK (pracownia rękodzielnicza)

W kategorii 9-12 lat: I miejsce- Martyna Gnoza, Nikola Kociubska i Laura Końpa z MDK (pracownia rękodzielnicza), II miejsce- Barbara Luma z MDK (pracownia rękodzielnicza) ,III miejsce- Maciej Goleń z ZS nr 4. Wyróżnienia otrzymali: Julia Borys i Maja Adamska z MDK (pracownia plastyczna), Angelika Taudul z MDK (pracownia rękodzielnicza), Marietta Zielińska z ZS nr 4.

W kategorii 13- 18 lat: I miejsce- Zuzanna Nowotnik z ZS nr 1, II miejsce- Aneta Krapa z MDK (pracownia rękodzielnicza), III miejsce- Natalia Leonik z ZS nr 1. Wyróżnienia otrzymali: Zuzanna Golon, Laura Pyśk, Paulina Sobieszek, Natalia Zarzeka, Dominik Zera ( ZS nr 1) oraz Patrycja Bilkiewicz ze Świetlicy "Gniazdo"

GRATULUJEMY WSZYSTKIM LAUREATOM!!!!!!!

zapraszamy do Zielonej Galerii Radio Wnet

 
«pierwszapoprzednia1234następnaostatnia»

Strona 1 z 4

Strona powstala dzieki wsparciu finansowemu
Narodowego Funduszu Ochrony Srodowiska
oraz Funduszu Partnerstwa