Główna Czerwone Jagody z Syberii w Programie Pomost
Czerwone Jagody z Syberii w Programie Pomost
czwartek, 22 września 2011 17:51

Zespół wystąpił w Aninie w kościele pw MB Królowej Polski. Koncert został zorganizowany w ramach realizowanego przez Stowarzyszenie Zielone Dzieci Programu Pomost dzięki wsparciu władz samorządowych Anina oraz pomocy pani dr Aldony Kraus.

Rodacy z Syberii przybyli do Polski z odległej o 5 tysięcy miejscowości. Mimo odległości serca biją nam jednym rytmem a na koncercie pieśni spotkaliśmy się wszyscy jako przyjaciele . Zespół „Czerwony Jagody” – to polonijny zespół wokalny, który został założony w 1999 r. w Minusińsku jednocześnie z powstającym Stowarzyszeniem polonijnym – „Polonia Minusińska”. W repertuarze zespołu znajdują się utwory wielu narodów z Syberii.  Urzekające pięknem i nastrojową nutą przede wszystkim polskie ludowe, biesiadne i estradowe piosenki, klasyczne utwory chóralne, rosyjskie (syberyjskie) piosenki oraz chakaskie utwory wokalne, ludności tubylczej Południowej Syberii.

 

Wiele można opowiadać o polskiej gościnności ale najmilej doświadczyć jej wtedy gdy jest się zmęczonym i w podróży daleko od domu. Miejscem gościnnym dla grupy 7 pań - Polek z Syberii okazał się Anin.  Witane z uśmiechem na wawerskim przystanku długo oczekiwane nasze Rodaczki przyjechały by przy rodzinnym warszawskim stole podzielić się swą rodzinną opowieścią.

Aniniana to jakże miły czas wśród śpiewu ptaków w ogrodzie gdzie przesiadywał ks. Jan Twardowski. Tego popołudnia zasiedliśmy i my. Wieczorny  koncert  Pań z Polonijnego zespołu wokalnego „Czerwone Jagody” (m. Minusińsk, Rosja) poruszył wszystkich zebranych.

Pamiątkowe zdjęcia przy kamieniu ks.Jana Twardowskiego, radiowe nagrania, bukiety kwiatów, ciepłe uściski dłoni.

Polska najpiękniejsza bywa w nas...

 

 

Relacja z koncertu na  stronach Radia Wnet- patrona medialnego wydarzenia.

http://www.radiownet.pl/#/publikacje/koncert-rodakow-z-syberii-w-aninie

 

 

Strona powstala dzieki wsparciu finansowemu
Narodowego Funduszu Ochrony Srodowiska
oraz Funduszu Partnerstwa