Główna O nas Historia

Stowarzyszenie "Zielone Dzieci "powstało z inicjatywy p. Zofii Wojciechowskiej, która od wielu lat prowadziła  zielone warsztaty i  udzielała się społecznie w akcjach na rzecz dzieci . Na swojej  drodze spotykała wielu ludzi, którzy razem z nią chcieli uczestniczyć  w dziele "siły zieleni" i po prostu być dla innych. Założenie Stowarzyszenia było w myślach od dawna, powoli dojrzewało aż w końcu  zebrała się wyjątkowa ekipa wspaniałych osób, która powiedziała - "już czas"

Dnia 16 PAŹDZIERNIKA 2009 ROKU odbyło się pierwsze zebranie w sali  konferencyjnej w Urzędzie Miasta Mrągowo, w którym uczestniczyli wszyscy nasi Zieloni Przyjaciele obecnie członkowie Stowarzyszenia. Gośćmi specjalnymi byli Pani Burmistrz Mrągowa Otolia Siemieniec- dobry duch wszystkich konstruktywnych działań , Pan Mieczysław Banach organizujący pracę Hospicjum,który za swe zasługi otrzymał tytuł "Mrągowianin Roku 2009" oraz Pani Donata Durka opiekująca się programem rozwoju miasta. Szczególnie pomocny był nam Marcin Łupkowski z zaprzyjaźnionego Stowarzyszenia Edukacji Ekologicznej i Kulturalnej. Dziękujemy jemu i Ani Sobiech oraz panu Stanisławowi Bułajewskiemu miejskiemu radcy prawnemu za życzliwą pomoc.Podpisaliśmy pierwsze dokumenty , podjęliśmy nowe działania i machina tworzenia ruszyła.
W dniu 1 grudnia 2009 roku wpisano nas do Krajowego Rejestru Sądowego
.  Pragniemy być dla dzieci i młodzieży, dla których chcemy robić to co było robione do tej pory - i jeszcze więcej - bowiem ciągle są nowe pomysły, nowi ludzie, nowe doświadczenia.
Jakie będą nasze dalsze losy? - mamy nadzieję że będziemy się rozwijać, działać całym sercem i wykorzystywać swoje możliwości już jako Stowarzyszenie "Zielone Dzieci".
Statut, który opracowaliśmy  jest odzwierciedleniem naszych przekonań oraz indywidualnych zainteresowań członków Stowarzyszenia: ekologia i dziedziny przyrodnicze, filozofia przyjaźni świata zieleni i człowieka z odrzuceniem antropocentryzmu,etnografia i historia,taniec, muzyka i śpiew, dziennikarstwo i pisarstwo,fotografia i rękodzieło,teatr z wszystkimi sztukami plastycznymi,wolontariat i integracja wielopoziomowa. Edukacja pokoleniowa...słowem jesteśmy otwarci...na nowe:)
To my i WY.

 

Strona powstala dzieki wsparciu finansowemu
Narodowego Funduszu Ochrony Srodowiska
oraz Funduszu Partnerstwa