ďťż
Błąd
  • XML Parsing Error at 1:98. Error 9: Invalid character
niedziela, 24 lipca 2011 07:00Wizyta w Domu Spotkań z Historią to spotkanie z Tomaszem Kubą Kozłowskim to także opowieść o wystawie przygotowanej  przez Dom Spotkań z Historią oraz Tomasza Kubę Kozłowskiego ? kolekcjonera i znawcę tematyki kresowej, gromadzącego od ćwierćwiecza kolekcję dotyczącą dawnych Kresów Rzeczpospolitej.

Ekspozycja przedstawia Kresy od końca XIX wieku do 1939 roku, w granicach terytorialnych II RP. Na wystawie zaprezentowanych zostało ponad pół tysiąca eksponatów ze zbiorów autora ? przede wszystkim archiwalnych zdjęć i starych kart pocztowych ale także oryginalnych wydawnictw, propagandowych i reklamowych druków ulotnych, dokumentów, odznak, antyków i pamiątek z Kresów.

Stowarzyszenie Zielone Dzieci składała podziękowanie za wizytę studyjną w Domu Spotkań z Historią.Niezmiernie ciekawe i inspirujące ujęcie tematu współczesnego wystawiennictwa jest dla nas cenną wskazówką. Świat kresów - książka którą polecamy.

Koncepcja i scenariusz wystawy przygotowany przez Tomasza Kubę Kozłowskiego przywołuje wśród zwiedzających wiele wspomnień. Autor znakomity erudyta ze swadą potrafi opowiadać o misji tego miejsca i jego roli w współczesnej Warszawie.

Zapraszamy do  Zielonego Archiwum Mówionej Historii w Radio Wnet ,

na relację z DSH w Radio Wnet.

 

Strona powstala dzieki wsparciu finansowemu
Narodowego Funduszu Ochrony Srodowiska
oraz Funduszu Partnerstwa