ďťż
Błąd
  • XML Parsing Error at 1:98. Error 9: Invalid character
piątek, 01 lipca 2011 14:02

Wzruszeni, zmęczeni po 5 dniowej podróży do Polski przybyli nasi oczekiwani Goście - polskie dzieci z Syberii. Abakan, Znamienka, Aleksandrowka,Minusińsk- miasta w odległej o 5 tysięcy kilometrów Chakasji. Grupę stanowią dzieci w wieku od 8-11 do 16 lat z wychowawczyniami p. Lucyną i Ireną. Miłe rozmowy po podróży.
Mrągowscy harcerze z ZHP Hufiec Mrągowo Chorągiew Warmińsko- Mazurska, polscy harcerze z Białorusi i my mieszkańcy Mrągowa przywitaliśmy ich z radością razem z Stowarzyszeniem Zielone Dzieci i przedstawicielem  władz Samorządu Warmii i Mazur, które reprezentował p. Julian Osiecki - przewodniczący Sejmiku Województwa Warmińsko- Mazurskiego staliśmy poruszeni niezwykłością chwili. Dzieci mieszkają w ośrodku legendarnej Szkoły Mistrzostwa Sportowego na wspólnej harcerskiej kolonii harcerskiej w Zespole Szkół Sportowych Baza Mrągowo. Piękny widok za oknem. Budynek położony jest na wprost  jeziora Czos, Podczas pierwszego spotkania miła atmosfera i wesołe uśmiechy towarzyszyły pierwszym krokom naszych Gości z Syberii.
CZUJ CZUWAJ!

Gwar na korytarzu i  zdjęcia medalistów na ścianach Ośrodka Baza, puchary i trofea mistrzowskie w gablotach jakby podkreślały doniosłość chwili.

Wszystkim składamy życzenia udanych Wakacji:)
Dziś pierwszy dzień. Po śniadaniu wyprawa po mieście Mrągowie, które świętuje Dni Mrągowa i wyjazd do Św. Lipki. Wieczorem zaś wieczornica czyli świeczkowisko harcerskie.

 

Strona powstala dzieki wsparciu finansowemu
Narodowego Funduszu Ochrony Srodowiska
oraz Funduszu Partnerstwa