Gwna O nas
Błąd
  • XML Parsing Error at 1:98. Error 9: Invalid character

Menu

Stowarzyszenie Zielone Dzieci

- ZDROWIE - EDUKACJA - INTEGRACJA - AKTYWIZACJA -

- PRZEŁAMYWANIE BARIER -


Jesteśmy organizacją pozarządową działającą na rzecz rozwijania współpracy i kontaktów międzypokoleniowych oraz międzynarodowych, zwłaszcza w środowiskach młodzieżowych, wspierania edukacji pozaszkolnej młodzieży a takie rozwoju wolontariatu.


Stowarzyszenie Zielone Dzieci powstało w 2009 roku dzięki pasji hortiterapii - warsztatów edukacyjno-ekologicznych z użyciem roślin dla dzieci. Obecnie naszymi adresatami są nie tylko dzieci ale wszystkie osoby, które chcą razem z nami poznawać świat przyrody i godzić go ze światem człowieka. Uczymy jak chronić, dbać o środowisko poprzez zabawę, naukę, zielone eko-florystyczne warsztaty, pielęgnację roślin oraz szeroko zakrojone działania artystyczne.


Nasze działania mają także charakter terapeutyczny. Zajęcia realizowane wśród cudów mazurskiej natury, w przyjaznej atmosferze, działają leczniczo i kojąco na każde serce i ręce, bez względu na to w jakim stopniu są one sprawne. Chętnie tworzymy wydarzenia w ogólnodostępnej przestrzeni zachęcając osoby niepełnosprawne i defaworyzowane do podejmowania aktywności, przełamywania barier przez tworzenie wspólnego kwiatowego piękna, pracując grupowo, z uśmiechem na ustach i satysfakcją w oczach.


Aktywnie wspieramy proces integracji europejskiej, promujemy region Warmii i Mazur jako miejsce spotkań różnych kultur, narodów i religii, działamy na rzecz wspierania i umacniania wartości demokracji, praw człowieka oraz porozumienia narodów i kultur ponad granicami.


Stowarzyszenie "Zielone Dzieci" działa na Mazurach w Mrągowie. Mamy zielone dusze, ogromne i otwarte serce dla każdego. Przyświeca nam motto "BLIŻEJ NATURY, BLIŻEJ ...SERCA..... ŚWIATA. Chcemy obdarować Was olbrzymią siłę zielonej terapii tkwiącej w Świecie natury. Pragniemy pokazać prawdziwą jej moc, którą można znaleźć wszędzie.


KONTAKT:

Zofia Wojciechowska - prezes Stowarzyszenia Tel. 518921104
siedziba: ul. Krzywa 70, 11-700 Mrągowo 
e-mail:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Strona powstala dzieki wsparciu finansowemu
Narodowego Funduszu Ochrony Srodowiska
oraz Funduszu Partnerstwa