Główna Impresje Artystyczne i warsztaty z Wojciechem Kassem
Impresje Artystyczne i warsztaty z Wojciechem Kassem
niedziela, 06 listopada 2011 09:34
Zapraszamy na Impresje artystyczne ...oraz niezwykłe spotkanie z poetą Wojciechem Kassem.  Droga prawdy i nagiej natury siły powstania słowa, które jest ciałem duszy- takimi tematami zajmowaliśmy na warsztatach poetyckich.Spotkać poetę na drodze do pracowni tworzenia gdzie tworzywem jest ars poetica to czas przedziwny rozciągnięty na listopadowym szlaku wiodącym ku Praniu- miejscu zaczarowanym zielenią. Stoi tam dom z duszą poety- Zielonego Konstantego Gałczyńskiego i Wojciecha Kassa- Leśniczówka Pranie.


W warsztatach wzięli udział poeci grupy Loża Literacka działającej przy Bibliotece Miejskiej w Mrągowie. Radio Wnet i nasi słuchacze towarzyszom poecie- Mistrzowi i jego warsztowiczom na drugim spotkaniu z "Ciałem wiersza".


Mamy też swój Zielony Salonik Literacki
Mrągowo 5 listopada 2011

 

Wojciech Kass, poeta, dziewięć lat temu osiadł na Mazurach, gdzie wraz z żoną Jagienką opiekuje się Muzeum K. I. Gałczyńskiego. Jest autorem m.in. książki eseistycznej Pękniete struny pełni. Wokół Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego (2004) - nominowanej do WAWRZYNU - Literackiej Nagrody Warmii i Mazur za rok 2004. Wydał tomiki poetyckie: Do światła (1999) i Jeleń Thorwaldsena (2000) - za które otrzymał nagrodę im. Kazimiery Iłłakowiczówny i nagrodę Stowarzyszenia Literackiego w Suwałkach, Prószenie i pranie (2002), wybór wierszy w języku polskim i niemieckim 10 Gedichte aus Masurenland (2003), Przypływ cieni (2004), Gwiazda Głóg (2005) - nominowany do WAWRZYNU - Literackiej Nagrody Warmii i Mazur za rok 2005, Wiry i sny (2008) i 41 (2010). Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz PEN Clubu. Stypendysta ministra kultury (2002, 2008). Został uhonorowany nagrodą Nowej Okolicy Poetów za dorobek poetycki. Jego wiersze były tłumaczone na języki: niemiecki, angielski, włoski, litewski, czeski, serbski, słoweński i bułgarski.  Odznaczony Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, laureat nagrody prezydenta Sopotu w dziedzinie kultury i sztuki „Sopocka Muza” 2011.

http://www.lesniczowkapranie.art.pl/kass.htm

 

Strona powstala dzieki wsparciu finansowemu
Narodowego Funduszu Ochrony Srodowiska
oraz Funduszu Partnerstwa