Gwna
Błąd
  • XML Parsing Error at 1:98. Error 9: Invalid character
Nominacja "Biała Wstążka" - Pan Łukasz Lompa
poniedziałek, 26 listopada 2018 18:41

 

 

Pan Łukasz Lompa jest aplikantem radcowskim, młodym człowiekiem u progu kariery prawniczej, związany jest z Kancelarią Prawną A&JiP w Olsztynie, którą prowadzą Panowie Marcin Adamczyk i Jerzy Jankowski. Pan Łukasz Lompa od kilku lat pomaga naszemu stowarzyszeniu, w tym także mnie i mojej rodzinie, gdyż my jesteśmy ofiarami przemocy psychicznej, fizycznej i ekonomicznej. Jestem ofiarą przemocy w rodzinie, wiem na czym polega codzienne zmaganie się z traumą takiej przemocy.

Mam 54 lata, a moja mama ma 88 lat i jest niepełnosprawna fizycznie i psychiczne. W naszej rodzinie niestety jest sprawca przemocy, z którym nie możemy sobie poradzić od dawna. Pan Łukasz Lompa wprowadził nową jakość do naszego życia, od chwili pierwszej rozmowy, gdy zaczął nam pomagać swoimi radami będąc aplikantem radcowskim zmieniło się w moim życiu wiele. Pan Łukasz Lompa jest jeszcze studentem, po prostu aplikantem na progu swojej pracy i w trakcie studiów prawniczych. Nasza pierwsza porada społecznego poradnictwa, to było w 2016 roku. Od tamtej chwili działamy i Pan Łukasz Lompa wspiera mnie i inne Kobiety w większości spraw przeciwko sprawcom przemocy pro publico bono. Prawnik, który nie odmawia i jest przy nas w chwili najtrudniejszej próby, gdy trzeba podnieść się i pokonać tak dobrze znane ofiarom uczucie upokorzenia bycia ofiarą przemocy. A gdy stojąc na przeciw tzw. znęcacza nie można zrozumieć działania prawa pomaga wyjść z bezsilności. Aplikant radcowski to rodzaj wykonywanej pracy prawniczej, która wymaga wielkiej empatii, taką empatię dla Kobiet doznających przemocy i zrozumienie odnajdujemy w Panu Łukaszu Lompa.

Nasza osobista walka z przemocą stała się przyczynkiem do zorganizowania nieodpłatnych spotkań dostępnych dla Kobiet. Dyżur, który stanowiąc cykl tzw. otwartych czwartków #MragowoBezPrzemocy trwa od 2 lat. Pan Łukasz Lompa, wciąż poszukuje nowych rozwiązań, skutecznych form przeciwdziałania przemocy w rodzinie i w pomaganiu jej ofiarom. Jest osobą bardzo chętną do pomocy, której udzielił oprócz mojej osobie wielu innym Kobietom. Pomaga Kobietom zrozumieć, jak ważna jest wytrwałość w walce z przemocą, a jego spokój i opanowanie jest naszą siłą w przeciwstawianiu się złu.

Nie zgadza się być obojętny, występuje aktywnie w naszych akcjach przeciwko poniżaniu, przemocy fizycznej, biciu. A swoją postawą moralną jest wzorem, codziennie z wielkim sercem pomaga, wiem ... to nie tylko dlatego, że wdraża się w zawód radcy prawnego. Mija już 3 rok naszej współpracy i przyznam, że nie wiem czy dałabym radę przejść przez wszystko, to co mnie spotkało, gdyby nie wiedza i wsparcie aplikanta radcowskiego Pana Łukasza Lompy. Uważam, że jego postawa jest wyjątkowa, wśród prawników wyróżnia się zaangażowaniem w pracy na rzecz dobra ofiar przemocy. W moim mieście Mrągowie, trudno jest uzyskać wsparcie instytucjonalne dla ofiar przemocy, wśród palestry a to jest postawa unikatowa.

Dyżury społeczne Pana Łukasza Lompy prowadzone są w Mrągowie, Biskupcu i innych miastach. Tam gdzie Kobieta potrzebuje wsparcia w walce o godne życie spotkać można Pana Łukasza Lompę. Dodam, że Pan Łukasz Lompa jest od 2016 roku członkiem wspierającym nasze Stowarzyszenie Zielone Dzieci, a jego poradnictwo prawne i aktywność motywuje nas do działania szerszego niż tylko zmiana naszej własnej historii. My razem chcemy pomagać innym Kobietom i to właśnie robimy. A wzorem dla nas jest Pan Łukasz Lompa, to nas motywuje do napisania tej nominacji. Pozdrawiam z wyrazami szacunku Zofia Wojciechowska, prezeska Stowarzyszenia Zielone Dzieci z Mrągowa

 

 
Chcemy monitoring! Apelujemy o rozwiązanie problemu patologii społecznych w Mrągowie
poniedziałek, 19 listopada 2018 19:51

 
Mrongovius niepodległy - Ządźborskie Pola Pamięci 2018
sobota, 01 września 2018 15:01

Mrongovius niepodległy

-

Ządźborskie Pola Pamięci 2018

.

Organizator:

Stowarzyszenie Zielone Dzieci

Międzynarodowe Stowarzyszenie Miłośników Twórczości E. Wiecherta,

Społeczny Komitet Ratowania Cmentarza Ewangelicko-Augsburskiego

Koordynator/ Instytut Zdrowia i Hortiterapii Zofia Wojciechowska

Mrongovius niepodległy - Ządźborskie Pola Pamięci 2018

Program dostępny pod linkiem:

http://edd.nid.pl/page/calendar?id=3911&name=Mrongovius-niepodlegly---Zadxborskie-Pola-Pamieci-2018

 

 
Stowarzyszenie Zielone Dzieci zakwalifikowało się do programu ALPY!
wtorek, 26 czerwca 2018 12:16

Jest nam bardzo miło poinformować, że zostaliśmy zakwalifikowani do I edycji programu Akademia Liderów Pozarządowych ALPY. Nasze doświadczenia i liderski potencjał zostały wysoko ocenione przez Komisję Rekrutacyjną.

ALPY - Akademia Liderów Pozarządowych to program w ramach realizacji zadaniaRozwój sektora pozarządowego województwa warmińsko-mazurskiego, w tym rozwój wolontariatu, dotyczący członków zarządów organizacji pozarządowych.


Prezes Stowarzyszenia Zielone Dzieci mgr Zofia Wojciechowska spędziła całą sobotę na nauce, jak z konfliktu uzyskać urobek 200 % normy pozytywów i dialogu w różnicy zdań. Uczyły Aleksandra Lemańska z Fundacji ALE i Karolina Mróz z wrocławskiej Fundacji " Dom Pokoju." Serdecznie polecamy taką edukację, jak praktycznie tworzyć kapitał społeczny wychodząc z kryzysu wartości ku zarządzaniu konfliktem budując platformy do rozwoju społeczności lokalnej. ALPY działają! Zawsze warto wymieniać się poglądami dotyczącymi tematów partycypacji.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 2 z 18

Strona powstala dzieki wsparciu finansowemu
Narodowego Funduszu Ochrony Srodowiska
oraz Funduszu Partnerstwa