Gwna
Błąd
  • XML Parsing Error at 1:98. Error 9: Invalid character

Menu

Mrongovius niepodległy - Ządźborskie Pola Pamięci 2018
sobota, 01 września 2018 15:01

Mrongovius niepodległy

-

Ządźborskie Pola Pamięci 2018

.

Organizator:

Stowarzyszenie Zielone Dzieci

Międzynarodowe Stowarzyszenie Miłośników Twórczości E. Wiecherta,

Społeczny Komitet Ratowania Cmentarza Ewangelicko-Augsburskiego

Koordynator/ Instytut Zdrowia i Hortiterapii Zofia Wojciechowska

Program dostępny pod linkiem:

https://edd.nid.pl/wydarzenia/mrongovius-niepodlegly-zadzborskie-pola-pamieci-2018/

 

 
Stowarzyszenie Zielone Dzieci zakwalifikowało się do programu ALPY!
wtorek, 26 czerwca 2018 12:16

Jest nam bardzo miło poinformować, że zostaliśmy zakwalifikowani do I edycji programu Akademia Liderów Pozarządowych ALPY. Nasze doświadczenia i liderski potencjał zostały wysoko ocenione przez Komisję Rekrutacyjną.

ALPY - Akademia Liderów Pozarządowych to program w ramach realizacji zadaniaRozwój sektora pozarządowego województwa warmińsko-mazurskiego, w tym rozwój wolontariatu, dotyczący członków zarządów organizacji pozarządowych.


Prezes Stowarzyszenia Zielone Dzieci mgr Zofia Wojciechowska spędziła całą sobotę na nauce, jak z konfliktu uzyskać urobek 200 % normy pozytywów i dialogu w różnicy zdań. Uczyły Aleksandra Lemańska z Fundacji ALE i Karolina Mróz z wrocławskiej Fundacji " Dom Pokoju." Serdecznie polecamy taką edukację, jak praktycznie tworzyć kapitał społeczny wychodząc z kryzysu wartości ku zarządzaniu konfliktem budując platformy do rozwoju społeczności lokalnej. ALPY działają! Zawsze warto wymieniać się poglądami dotyczącymi tematów partycypacji.

 
Mazurskie Osiedla dla Latających - projekt edukacyjno-ekologiczny
niedziela, 25 lutego 2018 16:58

Na Mazurach sroga i śnieżna zima. Na szczęście mrągowskie owady pożyteczne mają swoje schronienia aby przetrwać ciężkie dla nich czasy:)

"Mazurskie osiedla dla latających" były projektem przeprowadzonym wiosną 2016 roku, mającym na celu stworzenie kampanii społecznej na rzecz powstania osiedli składających się z domków dla pożytecznych owadów zapylających (m.in. pszczół samotnic/murarek - nieżądlących, skorek, biedronek) na terenach zarówno ogólnodostępnych jaki ogrodowych, działkowych miasta Mrągowa, prywatnych. Towarzyszyły temu horti warsztaty edukacyjne przeprowadzane w przstrzeni publicznej, m.in.przedszkolach, szkołach (prowadzone przez ekologa) i dla członków Stowarzyszenia Działkowców w Mrągowie.

Wielorodzinne drewniane domki, które powstały dzięki działaniom projektowym podjętym przez Stowarzyszenie Zielone Dzieci, tworzą w dalszym ciągu zintegrowaną sieć mieszkalną dla owadów pożytecznych.

Projekt został przeprowadzony w ramach konkursu wniosków do Stowarzyszenia Euroregion Niemen, został dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

 
Stowarzyszenie Zielone Dzieci - od 2009 r.
niedziela, 06 listopada 2011 09:34

Od początków Stowarzyszenia prowadzimy zajęcia hortiterapii dla dzieci i młodzieży, także dla osób niepełnosprawnych. Każdego roku uczestniczymy w akcji charytatywnej "Być dla innych": "Eko - florystyczne warsztaty Stowarzyszenia "Zielone Dzieci "-tym razem były połączone z hortiterapią- każdy mógł wykonać własne ozdoby i biżuterię kwiatową." http://www.mdk.mragowo.pl/imprezy-i-wystepy/rok-2013/163-nasze-byc-dla-innych-2013-03-17.html Uczestniczymy w wydarzeniach otwartych, prowadzonych przez miasto Mrągowo. W warunkach plenerowych prowadzimy warsztaty hortiterapii, edukacji ekologicznej, warsztaty tematyczne.

 
«pierwszapoprzednia123następnaostatnia»

Strona 3 z 3

Strona powstala dzieki wsparciu finansowemu
Narodowego Funduszu Ochrony Srodowiska
oraz Funduszu Partnerstwa